Soğuk Algınlığı ve Gribe Soğan Kürü - Saraçoğlu

saracoglu-sogan-kuru

Soğuk Algınlığı ve Gribe Karşı Soğan Kürü (Saraçoğlu Tavsiyesi)


Kış aylarının gelmesiyle beraber düşen hava sıcaklıkları pek çok hastalıkları da beraberinde getiriyor. Kışın en çok yakalandığımız hastalıkların başında ise Grip ve Soğuk Algınlığı geliyor.

Soğuk algınlığı için en etkili ve doğal tedavi yöntemlerinden bir tanesi de soğan kürü uygulamaktır.

Soğan Kürü Nedir?

Soğan kürü, Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu hocanın da tavsiye ettiği, oldukça etkili ve doğal bir tedavi yöntemidir. Soğuk algınlığı ve grip için uygulaması kolay ve hastalıkla savaşmakta ve onu yenmekte birebir gelen bir kürdür.

Soğan Kürü Nasıl Uygulanır?

Soğan kürünün uygulanması oldukça kolaydır.
Öncelikle bir adet yemeklik orta boy beyaz kuru soğanın kahverengi kabukları soyulur. Daha sonra soyulan soğan dört parçaya bölünür ve bir kaba koyulan 1,5 su bardağı kaynamış suyun içerisinde yaklaşık 5-6 dakika kaynatılır. Kaynatmak için küçük bir çaydanlık, tencere veya bir cezve kullanabilirsiniz. Bunların dışında sizin için uygun olan bir kap da tercih edebilirsiniz.

5-6 dakikalık kaynama süresinin sonunda kaynamış olan su, bir bardağa boşaltılır ve biraz ılıması için bekletilir. Burada dikkat edilmesi gereken şey, suyun ne çok ılık ne de çok sıcak olmasıdır. Yani ılıktan sıcak olacak şekilde soğan kürü içilmelidir.

Bunu biri öğle yemeğinden önce biri de akşam yemeğinden önce olmak üzere günde 2 kere uygulamak suretiyle bir hafta boyunca uygulayabilirsiniz ki, etkisini kısa bir süre içerisinde gösterecektir.

Soğan Kürünü Ne Zaman Kullanmalıyım?

Soğan kürünü hastalığa yakalandığınızı hissetmeye başladığınız andan itibaren uygularsanız, hastalık iyice ilerlemeden önüne geçmiş olursunuz. Bu sayede hiç hastalık bulaşmadan atlatmış olursunuz.

Fakat grip ve soğuk algınlığı başlamış ve ilerlemişse de bu kürü uygulayabilirsiniz. Bu sayede iyileşme süreniz daha kısalacaktır. Ve tabi hastalığınız çok ilerlemişse ve başka bir hastalığınız veya başka şikâyetleriniz varsa da bir uzman doktora muayene olmanız daha iyi olacaktır.

Soğan Kürünün Kokusu Nasıl?

Soğan kürünün elbette bir de kokusu var. Soğandan yapıldığı için soğan gibi kokuyor fakat bu koku o kadar da rahatsız edici değil. Yani, kokuyu içinize çektiğiniz zaman koku belki midenizi bulandırabilir fakat kokuyu almadan da bu kürü içebilirsiniz. Yapmanız gereken şey, içerken nefes almamanız ve kokuyu içinize çekmemeniz. Ağzınıza aldığınız yudumu yuttuktan sonra tekrar nefes alabilirsiniz. Böylece soğanın kokusunu hissetmemiş olursunuz.

Soğan Kürünün Tadı Nasıl?

Soğan, suya bir miktar tat veriyor ama bu tat o kadar yoğun hissedilmiyor. Tadı hafif değişmiş bir ılık su içiyormuşsunuz gibi bir his veriyor.

Herkesin damak tadı ve zevk anlayışı farklı olacağı için, bu tattan hoşlananlar olabileceği gibi sevmeyenler de olacaktır. Eğer tadını sevmezseniz, çabucak yutmak suretiyle kullanabilirsiniz. Ya da sağlığınız için birkaç Dakika sabır göstermelisiniz.


Soğan kürünün uygulaması bu şekildedir. İşinize yarayacağını umarak, grip ve soğuk algınlığı gibi hastalıklardan uzak günler geçirmenizi diliyoruz.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.